Ters Gülümseme Çizgileri ve Botoks Uygulaması

Ters Gülümseme Çizgileri Nedir?

Ters gülümseme çizgileri ağız yan kısmından başlayan ve aşağı doğru uzaman çizgilerdir. Bu kıvrımlar iki taraflıdır ve kişinin hayal kırıklığına uğramış, üzgün ve asık suratlı olarak algılanmasına neden olur. Ters gülümseme çizgileri genç yaşta mevcuttur ama yaşlanma ile birlikte yüz derisindeki gevşeme ve sarkma ile şiddeti zamanla artar.

Ters Gülümseme Çizgileri Neden Oluşur?

Ters Gülümseme Çizgileri

Ters gülümseme çizgileri ağız köşelerini aşağı çeken kasın aşırı aktivitesi sonucunda ortaya çıkar. Ağız kenarını aşağı ve yukarı çeken kasların kuvveti arasındaki denge aşağı çeken kas lehine bozulduğunda kişide ters gülümseme çizgileri ortaya çıkar. 

Ters Gülümseme Çizgileri ve Botox

Ters Gülümseme Çizgilerinde botoks kullanımı mutlaka botoks uygulamaları konusunda tecrübeli bir hekim tarafından yapılmalıdır. Bu bölgede yüzde birbirine yakın fazla sayıda kas olduğundan uygulamanın mutlaka uygun konsantrasyonda botoks ile uygulanması önemlidir. Kuralına uygun yapılmayan uygulamalarda başka yüz kaslarının etkilenebilmesi nedeniyle gülme ve yeme konusunda sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Scroll to Top