Mikrobotox Uygulamaları

Mikrobotox Nedir?

Mikrobotox uygulaması adından da anlaşılacağı şekilde klasik botox uygulamalarının aksine çok küçük dozlarda botox’un uygulanmasıdır.

Mikrobotox uygulamasının temel amacı kas fonksiyonlarını tamamen ortadan kaldırmadan ya da kas fonksiyonlarını çok fazla azaltmadan derideki kırışıklıklarının ortadan kaldırılması ve cilde bir parlaklık ve tazelik görünümünün verilmesidir.

Klasik Botox'tan farkı Nedir?

Klasik botox uygulamalarında botox enjeksiyonları cilt altında bulunan kas dokusu içerisine yapılır. Ancak mikrobotox uygulamaları daha yüzeyeldir ve cilt içine ve/veya cilt-yüzeyel kas dokusu içerisine yapılmaktadır. Deride bulunan ter bezleri ve yağ bezleri mikrobotox uygulamasına bağlı olarak daha az çalışır. Bu nedenle ciltteki yağ miktarı azalır, açık gözenekler küçülür ya da kapanır ve ciltte bir gerginlik ve parlaklık oluşur. Bunun yanında yüzeyel kas dokusunun cilt ile olan bağlantılarının etkinliği botox etkisi ile azalacağından ciltteki ince ve orta derinlikteki kırışıklıklar da ortadan kalkar. Sonuçta mimik hareketleri belirgin derecede etkilenmeden cilt kırışıklıkları ortadan kalkar ve cilt daha taze ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Bu da botox yaptırmak isteyen birçok kişinin ana estetik kaygısını oluşturmaktadır.

Botox Uygulaması

Mikrobotox Hangi Bölgelere Yapılır?

Mikrobotox uygulaması alında, göz altlarında, kaz ayaklarında ve boyunda ve alt yüz bölgesinde uygulanabilmektedir. Boyunda uygulanan mikrobotox uygulaması sayesinde çene hattı belirginleşir ve arzu edilen yüz hatları belirginleşir.

Bunun yanında mikrobotox uygulaması koltuk altlarında ve el ayasında terlemeyi önlemek amacıyla da başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Boyun botoks uygulaması
Call Now Button