Bölgesel Zayıflama (Bölgesel İncelme)

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel incelme, bölgesel zayıflama ya da lipoliz mezoterapisi diye adlandırılan  işlemde ciltte yağ dokusu içerisine yağ hücrelerini eriten bir takım solüsyonlar enjekte edilir. Enjekte edilen solüsyonlar içerisinde yağ hücrelerini harap eden ve ortadan kaldıran etken maddeler bulunmaktadır. Harap olan yağ hücrelerinden kan dolaşımına geçen yağ partikülleri vücuttan atılır. Bölgesel incelme ve bölgesel zayıflama amacıyla uygulanan lipoliz mezoterapisi üzerine yapılmış ve etkinliğini gösteren çok sayıda makale bulunmaktadır.

Mezoterapi uygulamaları konusunda daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Bölgesel Zayıflama işlemi hangi bölgelere uygulanır?

Lipoliz uygulaması bir bölgesel incelme yöntemidir. En sık uygulama alanları gıdı, karın yağları ve basenlerdir. 

Bölgesel İncelme işlemi kaç seans olarak uygulanır?

Lipoliz işlemi seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Gıdı bölgesinde genellikle 3-4 seans, karın ve uyluk bölgesinde ise yağlanma miktarına bağlı olarak 3-10 seans uygulanabilmektedir.

Seanslar arasında ne kadar süre olmalıdır?

Lipoliz uygulamasında seanslar arasında 7-10 gün ara verilmesi uygundur.

Bölgesel Zayıflama uygulaması ağrılı bir işlem midir?

Lipoliz uygulaması esnasında ağrı genellikle ya çok azdır ya da hissedilmez. Uygulama öncesinde uygulama yapılacak bölge temizlenir ve anestezik etki amacıyla soğuk uygulaması yapılabilir. Lipoliz işleminden sonra uygulama yapılan yerde birkaç gün süren yanma hissi genellikle hissedilir. Ancak bu kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyecek derecede olmaz. Uygulama bölgesinde bir miktar kızarıklık görülebilse de genellikle 1-2 gün içerisinde düzelir.

Scroll to Top