Dermapen (Mikro-İğneleme)

Dermapen (Mikro-iğneleme) Nedir?

Mikro-iğneleme (dermapen, dermaroller) deride çok küçük çapa sahip iğnelerle kontrolü travma oluşturmaktır. Mikro-iğneleme dermapen ve dermaroller adı verilen iki yöntemle uygulanmaktadır. Ancak her iki yöntemin de mantığı aynıdır. Mikro-iğneleme yönteminde derinin dermis tabakasında oluşturulan kontrollü hasar sonucunda iyileşme reaksiyonu ortaya çıkar ve kollajen üretimi artar. Artan kollajen deride bir sıkılaşma, esneklik ve sağlıklı bir görünüm oluşturur.

Dermapen İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Dermapen işlemi yanaklar, alın, boyun başta olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanabilir bir işlemdir. Ancak estetiksel anlamda kullanıldığından öncelikle yüz, boyun ve dekolte bölgesinde uygulanmaktadır.

dermapen

Mikro-iğneleme (Dermapen) ağrılı bir işlem midir?

Dermapen işlemi öncesinde yüze uygulanan anestezik kremler ve soğuk uygulama sayesinde ağrı çok az olarak hissedilebilir. Dermapen nedeniyle oluşan ağrı ya da acı her hasta tarafından kolaylıkla tolere edilmektedir.

Mikro-iğneleme

Mikro-iğneleme (Dermapen) hangi lezyonların tedavisinde uygulanabilir?

Mikro-iğneleme aşağıdaki durumlarda etkili bir yöntemdir.

  • Yüz kırışıklıkları
  • Skar dokusu
  • Akne (sivilce)
  • Saç dökülmesi
  • Derideki pigmenter değişiklikler (renk değişiklikleri)
  • Gerilme çizgileri
  • Kilo verme sonrasında ortaya çıkan yüz ve boyundaki gevşemeler
dermaroller

Mikro-iğneleme (Dermapen) etkisi hemen başlar mı?

Mikro-iğneleme etkisi sonucunda deride bir mekanizma tetiklenir. Bu mekanizma tetiklenmesi sonucunda kollajen üretimi ile sonuçlanan bir olaylar serisi başlar. Bu nedenle mikro-iğneleme sonucunda etki hemen başlamakla birlikte 2-3 aya varan sürede etkileri ortaya çıkmaya devam eder.

Mikro-iğneleme (Dermapen) kaç seans olarak uygulanır?

Dermapen işlemi yapılma nedenine ve cildin durumuna bağlı olarak 2-10 seans arasında uygulanabilir. Her seans arasında 7-10 gün ara verilir.

Mikro-iğneleme (Dermapen) başka işlemlerle kombine edilebilir mi?

Mikro-iğneleme işlemi kuru-iğneleme tarzında olabileceği gibi gençlik aşısı adı verilen cilt gençleştirme ürünleri ile birlikte de kullanılabilmektedir.

Scroll to Top