Ameliyatsız Yüz Germe (Fransız Askısı)

Ameliyatsız Yüz Germe (Fransız Askısı) Nedir?

Ameliyatsız yüz germe, bir diğer ismiyle Fransız Askısı, eskiden yüz germe işlemlerinde uygulanan ameliyatlar yerine, ameliyat yapılmadan bir takım iplerin deri altına yerleştirilmesiyle yapılan yüz germe uygulamasıdır. 

Ameliyatsız yüz germe uygulaması ilk defa Fransa’da uygulanmaya başladığı için Fransız Askısı olarak ünlenmiştir.

Ameliyatsız Yüz Germe (Fransız Askısı)

Fransız Askısı’na neden ihtiyaç duyulur?

Normal yaşlanma sürecinde yüzümüzün belirli bölgelerinde deri altında bulunan yağ dokusunun hacmi azalır ve yer çekimi etkisiyle yağ dokusu yüzde aşağı doğru yer değiştirir. Buna ilaveten derinin kendisinde de yaşlanma bulguları ortaya çıkar. Tüm bunların sonucunda yüzde aşağı doğru sarkma, yanaklarda çöküklük, çene hattının belirsizleşmesi, ağız köşelerinin aşağıya dönmesi gibi kişiyi yaşlı ve mutsuz gösteren belirtiler ortaya çıkar. İşte bu tabloda ameliyatsız germe yöntemi olan Fransız Askısı yöntemi hızlı ve etkili bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkar.

Ameliyatsız Yüz Germe (Fransız Askısı)

Fransız Askısında Kullanılan İplerin Özellikleri Nedir?

Fransız Askısı adı verilen ameliyatsız yüz germe işleminde ciltte belirli noktalardan girilerek cilt altına askılama özellikleri olan ipler yerleştirilir. İplerin etrafında çentikler mevcuttur. Bu çentikler deri altında farklı noktalardan deriye tutunurlar. İpler cilt altına yerleştirildikten sonra çekilerek cildin de kendisi ile birlikte kalkması sağlanır. Bu şekilde cilt askılanmış hale gelir. 

Fransız askısında kullanılan ipler organik yapıdadır ve bir süre sonra erimeye başlar. Derinin bu iplere verdiği yanıt sonucunda ciltte kollajen üretim artar. Artan kollajen cildin genel görüntüsü üzerine olumlu katkılar sağlar. 

Fransız Askısına Talep Neden Fazladır?

Ameliyatsız Yüz Germe işleminde eskiden olduğu gibi uzun cerrahi prosedürler ile uğraşmak gerekmemektedir. Bunun yanında uygulanan işlem duruma göre 20-50 dakika arasında sürmektedir.

Fransız askısı uygulamasında ağrı ya hissedilmez ya da çok az hissedilir. Ağrı duyusu hiç bir zaman fazla değildir ve kişiyi genellikle rahatsız etmez.

Askılama işlemi sonrasında ilk birkaç gün ağrı olursa ağrı kesiciler kullanılabilir. Uygulama sonrasında günlük hayata hemen dönülebilmektedir.

İstenmeyen Yan Etkiler Var mıdır?

Ameliyatsız Yüz Germe İşleminde genellikle herhangi bir yan etki görülmeden işlem sonlandırılır. Ancak bazen ciltte hafif morarma, ödem ve katılık görülebilmektedir. Bu yan etkiler genellikle günler içinde sorunsuz bir şekilde kaybolmaktadır.

Fransız Askısı Herkese Uygun Bir Yöntem Midir?

Fransız askısı 35-70 yaş arasında uygulanabilir bir yöntemdir. Ancak kişinin cildinde aşırı kırışıklı ve aşırı sarkma var ise ameliyatsız yüz germe yönteminin uygun olmayacağı bilinmelidir. Bunun yanında cildi çok kalın ve ağır olan kişilerde de Fransız Askısı uygun bir yöntem olmayabilir.

Fransız Askısının Avantajları Nelerdir?

  • Fransız askısı 35-70 yaş arasında uygulanabilir bir yöntemdir.
  • Lokal anestezi altında 20-40 dakika arasında sürmektedir.
  • İşlem sonrasında ciltte herhangi bir iz bırakmaz.
  • Aynı gün rutin günlük faaliyetlere devam edilebilir.
  • Hastanede kalmak gerekmez.
  • Mimiklerde değişiklik olmaz.
  • Sadece 1 seans yeterli olacaktır.

Ameliyatsız Yüz Germe Kimlerde Uygun Bir Yöntem Değildir?

Kişinin cildinde aşırı kırışıklı ve aşırı sarkma var ise ameliyatsız yüz germe yönteminin uygun olmayacağı bilinmelidir. Bunun yanında cildi çok kalın ve ağır olan kişilerde de Fransız Askısı uygun bir yöntem olmayabilir. Fransız Askısı için en uygun hasta grubu 35-60 yaş arasında cildi çok ince olmayan ve ayrıca cildinde ağır derecede sarkma olmayan kişilerdir.

Fransız Askısı ve Örümcek Ağı

Fransız Askısı bir yüz germe uygulamasıdır. Yani Fransız Askısı işleminde yüzde fiziksel olarak bir lifting (kaldırma ve germe) işlemi uygulanır. Ancak örümcek ağı estetiği bir germe uygulaması değildir. Örümcek ağı uygulamasında cilt altına yerleştirilen çok sayıda iplik ile kollajen üretiminin artırılması ve bu şekilde genel cilt kalitesinin artırılması hedeflenir. 

Scroll to Top

Önemli Bilgilendirme

Kliniğimizde BOTOKS, DOLGU ve MEZOTERAPİ uygulamalarını yapıyoruz.

Şu anda okuduğunuz sayfadaki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlı olup kliniğimizde uygulamıyoruz.