Mezoterapi Uygulaması

Gençlik Aşısı

Mezoterapi ciltte parlaklık, dolgunluk ve bir ışıltı oluşturmak amacıyla cilt içerisine bazı vitaminler, hormonlar, doğal ekstreler ve maddelerin enjekte edildiği bir teknik ismidir. Yani mezoterapi denildiğinde tek bir işlem kastedilmez. Bunun yerine birçok etki görmek amacıyla farklı maddelerin kullanıldığı bir cilt içi enjeksiyon yöntemi anlaşılmaktadır.
Mezoterapi ilk defa Fransa’da 1952 yılında ağrı tedavisi amacıyla kullanılmış, daha sonraki yıllarda özellikle estetik amacıyla Amerika’da yaygınlaşmıştır.

Mezoterapi Uygulama Alanları

Günümüzde mezoterapinin kullanım amaçlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Yüzde ince kırışıklıkların tedavisinde ve yüze canlılık, dolgunluk ve parlaklık vermek amacıyla,
  • Selülit Tedavisi,
  • Cildi sıkılaştırmak amacıyla,
  • Ciltteki ince kırışıklıkları yok etmek için,
  • Saç dökülmelerinde,
  • Ciltteki renk değişikliklerinin yok edilmesinde,
  • Yüzde hat değişiklikleri oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır. 

Mezoterapi uygulaması cildin orta tabakasına uygulanır ve çok ince ve kısa iğnelerle yapılır. Mezoterapi uygulamasından önce cilde anestezik krem uygulanır ve 10-15 dakika kadar beklenir. Mezoterapi uygulaması sonucunda ciltte kan akımını artması ve ciltteki enflamasyonun (yangı, iltihap) ortadan kaldırılması hedeflenir.

Mezoterapi

Gençlik Aşısı amacıyla günümüzde en sık kullanılan ürünlerden bir tanesi H100 serumudur. H100 serumu içerisinde ciltte zamanla azaldığı için esneklik ve parlaklık kaybına yol açan hiyalüronik asit, güçlü antioksidan içeriğe sahip mannitol ve çok sayıda aminoasit ve protein bulunmaktadır. H100 serumunun 2-3 hafta aralıklarla 2-5 seans uygulanması sonucunda ciltte parlama ve esneklik artışı ortaya çıkmaktadır. H100 serumunun 6-12 ay aralıklarla tekrarlanması sonuç üzerinde olumlu etki gösterecektir.  

Mezoterapide uygulanan maddeler doğaldır, ancak kullanım alanına ve hedefe bağlı olarak içeriği değişmektedir. Gençleşmek ve güzelleşmek amacıyla uygulanan mezoterapi işlemlerinde cilde hiyalüronik asit, vitaminler, bazı ezimler ve hormanlar uygulanmaktadır.

Scroll to Top